Strona główna  |  Statut  |  Galeria

Dzisiaj jest:
Urząd Marszałkowski
w Lublinie

Starostwo Powiatowe
Tomaszów Lubelski

 
 Urząd Miejski
w Łaszczowie

 
 
 

Strona główna -> Wycieczka na Majdanek

   Zarząd Stowarzyszenia Feniks wraz z grupą nieformalną Feniks Plus w Łaszczowie zorganizowało wycieczkę - wyjazd edukacyjny do obozu zagłady na Majdanku. Wycieczka odbyła się 31 lipca 2019 roku i wzięli w niej udział uczestnicy I i II części projektu "Aktywne pogranicze". Grupa liczyła 40 osób w różnym wieku. 
    Wycieczka ruszyła z Łaszczowa o godzinie 6:00. Pierwszym punktem było zwiedzanie muzeum nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Od godziny 9:00 Pani przewodnik oprowadzając uczestników po terenie obozu opowiadała o życiu w obozie zarówno ludności polskiej jak i żydowskiej oraz o martyrologii i ogólnej historii strasznego dla naszego kraju okresu II wojny światowej. Następnie młodzież z naszej grupy złożyła wieniec po pomnikiem śmierci i wszyscy uczestnicy złożyli hołd tragicznie pomordowanej ludności. Kolejnymi punktami wycieczki było zwiedzanie ogrodu botaniczego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz muzeum wsi lubelskiej. Ostatnim przystankiem przed powrotem do Łaszczowa był Zamość, gdzie zwiedzano Rotundę zamojską - niestety część była zamknięta z powodu prac konserwatorskich.
    Wycieczkę uważamy za udaną. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni do swoich domów i z niecierpliwością czekają na kolejną.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w galerii [tutaj]


Autor: PN


©copyright 2016 Stowarzyszenie "FENIKS"